توزیع در تهران
اجیل و خشکبار
تحویل کمتر از 12 ساعت
اجیل و خشکبار
شرایط و قوانین خرید
اجیل و خشکبار
100% تضمین کیفیت محصول
اجیل و خشکبار

5. چگونه یک گردو بشکنیم!


منبع: دانشگاه ملبورن
ترجمه: محمد حسین شیخ بهایی

یک گردو بشکنید‼️


طبیعت به ذات خود نمیخاد خوراکی های خوشمزه خودشو به راحتی در اختیار ما قرار بده. حتی گیاهان و حیوانات هم نمیخان که ما به راحتی ازشون بهره بگیریم. امروزه ابزارهای زیادی مثل، دربازکن ها، فندق شکن، پوست کن ها و غیره وجود داره. اما شرایطی رو در نظر بگیرید که به ملاقات یه دوست یا به طبیعت گردی رفتید و همچین وسیله ای ندارید!!!

دوتا گردو رو کف دستتون قرار بدید، درزهاشونو بهم بچسبونید جوری که توو زاویه 90 درجه قرار بگیرن البته سخته که بتونید اونجوری نگهشون دارید، مخصوصا وقتی که بخاهید به هم فشارشونم بدید! اما تلاش کنید و با یه فشار کم میبینید که یکی از پوسته ها میشکنه.

داستان از چه قراره؟

اینکار تنها با توزیع نیرو در طول ضعیف ترین سطح پوست گردو انجام می شود! وقتی به محلی نیرو وارد می کنید-مثل زمانی که انگشتان دستتان را به کف دست می فشرید- نیرو به طور یکنواخت بین انگشتانتان توزیع می شود. حال اگر همان نیرو را تنها با یک انگشت وارد کنید احتمالا یا کف دستتان آسیب می بیند یا پیچ خواهدخورد.

همین مفهوم زمان فشردن دو گردو به یکدیگر بکار می رود. چون درزهای آنها در زاویه 90 درجه نسبت به هم قرار گرفته اند، خط الراس آنها در یک نقطه با هم تلاقی پیدا می کنند. تمام نیروی فشاری شما در یک نقطه متمرکز می شود. به طور خلاصه شما از ضعف طبیعت در طراحی پوسته گردو بهره می گیرید و دو قسمت آنرا با تمرکز نیرو در یک نقطه از هم جدا می کنید.


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.