توزیع در تهران
اجیل و خشکبار
تحویل کمتر از 12 ساعت
اجیل و خشکبار
شرایط و قوانین خرید
اجیل و خشکبار
100% تضمین کیفیت محصول
اجیل و خشکبار

3. حتی استعمال یک سیگار در روز برای سلامتی شما مضر است!

منبع: نیویورک تایمز
نویسنده: نیکولاس باکالار ۷دسامبر ۲۰۱۶
ترجمه: محمدحسین شیخ بهایی

 شخصی که روزانه حتی یک سیگار می کشد احتمال مرگش بر اثر سرطان شش، ۹ برابر کسی است که استعمال دخانیات نمی کند و حتی اگر در سن ۵۰ سالگی سیگار را کنار بگذارد، هنوز ۴۴٪ احتمال مرگ زودرس در او بیشتر است.

این یافته ها، از یک مطالعه گسترده درمجله جاما اینترنال مدیسین ، شواهد بیشتری را نشان می‌دهد که‌ حتی استعمال مقدار کمی تنباکو هم خطر افرین است.

محققان بیش از ۵۰۰٬۰۰۰ زن و مرد را درمورد عادتهای دخانی زندگیشان در سال های ۱۹۹۵و ۱۹۹۶و سپس ۲۹۰٬۲۱۵ نفر از همان افراد را در سالهای ۲۰۰۴و۲۰۰۵ زمانیکه ۷۱ ساله بودند، مورد پرسش قرار دادند.

آنها اطلاعاتی را درمورد سن شروع سیگاری شدن، تعداد سیگار روزانه و سن ترک سیگارشان، بعلاوه اطلاعاتی‌ درمورد نژاد، سطح تحصیلات، شاخص توده بدنی، مصرف الکل و فعالیت های بدنی، جمع آوری کردند. در سال ۲۰۱۱ نیز آنها را پیگیری کردند.

بعد از کنترل دیگر فاکتورهای سلامت، محققان دریافتند که کسانی که در تمام مدت عمرشان روزانه یک تا ده سیگار می کشند،۵۰٪ خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و ۶۰٪ مشکلات تنفسی در آنها افزایش می یابد.

آقای نیل فریدمن، اپیدمی شناسی از انستیتو ملی سرطان و نویسنده ارشد این تحقیق می‌گوید: تعداد افرادی که تعداد کمی سیگار در روز می کشند، رو به رشد است و علت عمده این مطالعه نیز همین بود.  شاید این افراد از مزایای واقعی ترک سیگار آگاهی یابند.

آجیلیران.کام ارائه دهنده تنقلات طبیعی جایگزین سیگار
 https://telegram.me/ajiliranstore
 http://www.ajiliran.com/index.php?route=common/home


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.