توزیع در تهران
اجیل و خشکبار
تحویل کمتر از 12 ساعت
اجیل و خشکبار
شرایط و قوانین خرید
اجیل و خشکبار
100% تضمین کیفیت محصول
اجیل و خشکبار

8. همه چیز درباره گردو و مغز گردو-قسمت دوم

8. همه چیز درباره گردو و مغز گردو-قسمت دوم

4)جنبه های درمانی
از نظر طب سنتی ایران گردو  گرم و خشک است . گردو درمان کننده بیماریهای ریوی است و مصرف آن برای پایین آوردن کلسترول خون نافع است. مصرف گردو از تشکیل سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا جلوگیری می کند. 
ازآنجایی که گردو حاوی کلسیم، فسفر و منیزیم است مصرف آن به منظور پیشگیری از پوکی استخوان،بسیار توصیه می شود.
از مخلوط گردو با عسل و شیر، معجونی به دست می آید که برای افرادی که از لاغری مفرط و ضعف رنج می برند مفید بوده و برای ورزشکاران میان وعده بسیار عالی به شمار می آید.این میوه برای بالا بردن قوای جنسی نیز کاربرد دارد و مربای آن ملین بوده و در کاهش درد نافع است. 
به خانم ها به خصوص در دوران بارداری و شیردهی و به دانش آموزان مصرف روزانه گردو همراه با سایرمغزهای گیاهی بسیار توصیه می شود.

 مصرف گردو به افرادی که تری گلیسرید خون بالایی دارند توصیه نمی شود .


5)نگهداری:
 فصل گردو پاییزاست . گردو را به صورت مغز شده خریداری کنید یا اگر آن را با پوست تهیه کرده اید آن را پیش از خراب شدن در اثر گرما، مغز کرده و پس از انتقال به کیسه های پلاستیکی به صورت دربسته در یخچال یا فریزر (برای طولانی مدت) نگهداری کنید. گردو  درمحیط بیرون از یخچال به سرعت بوی کهنگی(نا) می گیرد.


6)خواص غذایی:
 مغز گردوی خشک، طبیعتی گرم و خشک دارد در حالی که این خواص در نوع تازه آن کمتر است. مغز گردو ما نند بقیه مغزهای دیگر،

 سرشار از ویتامین ها واسید فولیک، نیاسین و همچنین املاح معدنی شامل  فسفر،پتاسیم،B12،B1 ،C ،E ،A مواد معدنی مختلفی است که از آن جمله می توان به

 ویتامین هایمنیزیم و پروتئین اشاره کرد.

جالب توجه آن است که فسفر موجود در گردو به انداز های است که با فسفر موجود در ماهی و تخم مرغ تا حدی برابری می کند.

 مغز گردو از جمله مغزهای پرچرب است که نه تنها یکی از مقوی ترین اجزای آجیل ها به شمار می آید بلکه درپخت بسیاری از شیرینیها، دسرها و همچنین بعضی غذاها مورد استفاده قرار می گیرد که در این میان رایج ترین آنها خورش فسنجان و غذایی قدیمی به نام کله جوش است.


7)مضرات :
گردو با داشتن مواد مغذي زياد غذاي بسيار خوبياست ولي نبايد در خوردن آن اصراف كرد زيرا زياده روي آن باعث ورم لوزه و زخم دهانمي شود .  مغز گردو لطيف است و در اثر ماندن كهنه مي شود و رنگ آن زرد يا قهو ه اي و طعمش تند مي شود و باعث مسموميت  خواهد شد و نبايد از آن استفاده شود .


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.