توزیع در تهران
اجیل و خشکبار
تحویل کمتر از 12 ساعت
اجیل و خشکبار
شرایط و قوانین خرید
اجیل و خشکبار
100% تضمین کیفیت محصول
اجیل و خشکبار

1. آیا پسته می تواند چربی یا کالری بسوزاند؟

منبع: Draxe 

نویسنده: برایان چاندلر 18 جولای2015

ترجمه: محمد حسین شیخ بهایی


پسته ها از دسته انبه ها هستند و از 9000سال پیش نقش مهمی در رژیم های انسانها داشته اند. پسته در دهه1940 توسط بستنی پسته ای که جیمز پارکینسون در فیلادلفیا ارائه کرد، در آمریکا شناخته شد. پسته توسط تولیدکننده ها به رنگ قرمز روشن عرضه می شدند تا در دستگاههای فروش خودکار، به چشم بیایند بنابر این خوردن پسته یک نوع ماجراجویی آشفته تبدیل شده بود. پسته ها دوستدار قلب هستند و سرشار از مواد مغذی هستند اما چیزی بعنوان غذای چربی سوز جادویی وجود ندارد. اگر قصد کاهش وزن دارید، بهتر است پسته را بعنوان بخشی از رژیم سالم درنظربگیرید نه جایگزین یک رژیم غذایی!
اطلاعات پسته
پسته شامل میزان بالایی ویتامین ب6، پتاسیم، منیزیم و فسفر است. یک انس پسته را اگر حدودا 50 عدد پسته در نظر بگیریم، شامل 170 کالری می شود و برابر یک کاسه کوچک پودر جو فیبر به همراه دارد. طبق گفت های آقای پنی کریس  اترتون پروفسور تغذیه در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، خوردن روزانه 3 اونس پسته بعنوان یک رژیم سالم برای قلب، می تواند خطرات بیماریهای قلبی و عروقی را  کاهش دهد. بنابر این پسته ممکن است که سطح کلسترول را تنظیم کند اما به معنی سوزاندن چربی یا کالری نمی باشد.
اطلاعات چربی
چربی ها متفاوتند. چربی های اشباع شده-آنهایی که در چربی های حیوانی موجود هستند، می توانند در افزایش سطح کلسترول های بد دخیل باشند. طبق مطالعه ای که در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد و در سمینار بیولوژی آزمایشگاهی واشینگتن در30 آپریل 2007 ارائه شد، افرادی که یک وعده روزانه معمول آمریکایی بعلاوه 3انس پسته مصرف کردند، میزان کلسترول بدLDL پایین تر و کلسترول خوب HDL بالاتری داشتند.
مزایا
خشکبار با اسیدهای چرب امگا3 همراه است که سلامت و صحت قلب را پشتیبانی می کنند. فیبرهای بالای پسته نه تنها به شما کمک می کنند تا به نسبت کالری های خالی، احساس سیری بلند مدت تری داشته باشید، بلکه برای دفع سالم نیز ضروری هستند. تنقلاتی چون پسته و میوه جات از هر لحاظ از تنقلاتی مانند چیپس، فست فود ها و هرچیزی مشابه اینها که در بسته بندی های جذاب و نارنجی رنگ ارائه می شوند، سالم تر هستند.
هشدار
پسته ها  خصوصیات سالمی سالمی دارند، اما دارای کالری هستند. انتخاب نمونه های شور ممکن است میزان جذب سدیم شما را تا سطح نا سالم بالا ببرند. هیچ غذا و ماده ای که ارزش تغذیه ای خوب دارد، نمی تواند جای یک رژیمی غذایی متعادل و سبک زندگی فعال را بگیرد!


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.