توزیع در تهران
اجیل و خشکبار
تحویل کمتر از 12 ساعت
اجیل و خشکبار
شرایط و قوانین خرید
اجیل و خشکبار
100% تضمین کیفیت محصول
اجیل و خشکبار

4. کودکانتان را در ابتدا با بادام زمینی تغذیه کنید

منبع: نیویورک تایمز

نویسنده: رونی کارین رابین 5ژانویه 2107

ترجمه: محمد حسین شیخ بهایی

راهنمایی های جدید منتشر شده توسط موسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیردار، توصیه می کند در 6 ماهگی یا حتی زودتر از این زمان، وقتی که کودک مستعد آلرژی است و دکترها تغذیه آنرا تایید کرده اند، فرزندانتان را با پوره غذاها یا فینگرفودها که شامل پودر بادام زمینی و یا عصاره ها می باشد، تغذیه کنید. کارشناسان می گویند: هیچکس نباید یک کودک را با یک بادام زمینی کامل یا تکه های بادام زمینی تغذیه کند زیرا می تواند منجر به ریسک خفگی شود.

دکتر آنتونی فوسی مدیر موسسه می گوید: "اگر این کار را برای یک دوره چندساله اجرایی کنیم، اگر کاهش چشمگیری در آلرژی بادام زمینی نبینم، شگفت زده خواهم شد "

آلرژی بادام زمینی نسبت به غذاهای آلرژی زای دیگر نقش بیشتری در مرگ و میرها بر اثر آنافيلاكسي‌ (شوك‌ آلرژيك‌) یا تنگی مجاری تنفسی دارد. با اینکه این نوع مرگ ها بسیار اندک هستند اما کودکانی که آلرژی بادام زمینی را تجربه می کنند، عموما با آن رشد نمی کنند و باید هشیار باشند تا بقیه عمرشان از بادام زمینی دوری کنند!

دکتر متیو گرین هوت، رییس کمیته آلرژی غذاییِ دانشکده آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی و یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: "شما پتانسیل آن را دارید که اثرات هرچیزی را قبل از گسترش آن متوقف کنید. به نظر می رسد یک روزنه زمانی وجود دارد که در آن احتمالا تحمل بدن در برابر یک غذا بیشتر از واکنش به آن است."

دکتر هوت می گوید حتی اگر آزمایش های آلرژی حساسیت به بادام زمینی را نشان دهد، کودک لزوما آلرژیی ندارد و حتی ممکن است از خوردن غذاهای بادام زمینی سود ببرد. کودکانی که واکنش شدیدتری به آزمایش های پوستی دارند می توانند آلرژی داشته باشند و ممکن است پزشک تجویز کند که کاملا از مصرف آن اجتناب کند.

دکتر اندرو بِرد، آلرژیست امراض کودکان در مرکز پزشکی جنوب غرب یو-تی و مرکز پزشکی کودکان دالاس، که مطلبی هم در این مقاله نوشته است می گوید: برای آشنا کردن بی خطر کودکانتان با بادام زمینی، یک قاشق چایی خوری کره نرم بادام زمینی با یک قاشق چایی خوری آب گرم ترکیب کنید وآن را تا زمانی که  که حالت آبکی یا پوره پید


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.